מה שאתם יודעים בשלב זה הוא שאתם רוצים להתחדש ברכב שטח. עם זאת, אתם לא ממש יודעים באיזה רכב שטח לבחור. לפני שגם אתם עושים את הבחירה שלכם, מומלץ להגיע אל סוכנות טרקטורונים מומלצת, ידועה וותיקה – כמו "זום טרקטורונים ואופנועים" הפועלת כבר משנת 1993. לפניכם, כמה טיפים לרכישה מוצלחת במיוחד של רכב השטח החדש שלכם:

 

הצעד הראשון: התקציב העומד לרשותכם

מאחר וישנם כמה דגמים שונים וכמה מותגים שונים, יוצא מצב שעליכם לבחור מבין עשרות אפשרויות. בכדי לצמצם את מגוון האפשרויות, מומלץ תחילה להגדיר תקציב. הגדרת התקציב מאפשרת לנציג המכירות וגם לכם להתמקד על רכבי שטח הרלוונטים לכם – כך שבמקום לבדוק עשרות דגמים ולהשקיע בהם מחשבה והתלבטות, ממקדים את הבחירה לכמה בודדים. התוצאה? חיפוש יעיל, קצר ומהנה יותר.

 

הצרכים שלכם: מה אתם מחפשים ברכב שטח?

רכב השטח יכול למלא פונקציות שונות, ולכן חשוב להבין מהי מטרת הרכישה:

 

כל רכב שטח מגלם בתוכו תכונות אחרות, יתרונות בולטים לשימושים מסוימים, חסרונות שכדאי להכיר וכן הלאה. במידה ואתם מעוניינים ברכב פנאי לדוגמא, יהיו רכבי שטח שמראש לא יתאימו לצרכים שלכם, כך שאיתור הצורך הראשוני הוא קריטי לטובת הצגת הדגמים השונים בפניכם.

 

שגרת התחזוק הנדרשת מכם: מה חשוב לדעת?

אלמנט נוסף שלא חושבים עליו תמיד במעמד הרכישה הוא שגרת התחזוק הנדרשת מכם. ממש כמו רכב פרטי שיש לתחזק אותו עם טיפולים שוטפים בכל שנה, כך גם הטרקטורון שלכם. חשוב להבין זאת משתי סיבות:

 

לכן, תוכלו להתייעץ עם נציג המכירות של זום טרקטורונים לגבי התחזוק הנדרש עבור הדגם בו אתם מתעניינים:

 

לצד מפרט הרכב: האם אתם מתחברים לכלי הרכב ויזואלית?

אמנם כנראה מדובר על הדבר האחרון שתחשוב עליו בהקשר של רכישת רכב שטח חדש, אך כדאי לקחת גם את הפרמטר הזה בחשבון. כשאתם מחפשים ריינג'רים למכירה או רוכשים רכב שטח, אתם גם רוכשים המון פעמים תחביב, פנאי וערך מוסף. אמנם אינכם צריכים לבסס את הבחירה אך ורק על חזות רכב השטח, אך בהחלט כדאי שתחושו חיבור אליו. הדגמים המוצעים כיום נהנים מרמות גימור גבוהות, מניפה רחבה של צבעים ועיצובים חדשניים ומודרנים.