אפייה היא מלאכת אהבה, ולפעמים יכול להיות קשה למצוא את כלי האפייה הנכונים. לדבריי לייזה תובל הנה 5 אביזרי אפייה שכל אופה מתחיל חייב להצטייד בהם עם תחילת לימודי האפייה והתמקצעות בתחום:

1. כפיות וכוסות מדידה: 

כפיות מדידה משמשות למדידת מרכיבים רטובים במתכונים, כמו ביצים, חלב ושוקולד צ'יפס. כדאי שיהיה לך סט של אלה עם מידות כמו כפיות, כפות וכו'. לעומת זאת, מששמות כוסות המדידה למדידת החומרים היבשים במתכונים, כמו קמח וסוכר על מנת להכין מתכונים מדויקים. כוסות המדידה הטובות ביותר עשויות ממתכת או זכוכית כך שניתן לנקות אותן בקלות ולא ישברו. 

2. קערות ערבוב: 

אלו משמשות לערבוב הבלילה, כמו עוגה או בצק, וכן להחזקה וערבוב של מרכיבים נוספים. אפשר גם להשתמש בבלנדר כדי לערבב את החומרים על מנת להקל עליכם. לקערות הערבוב הטובות ביותר יהיו אחיזות גומי בצדדים כך שהן יציבות יותר בעת ערבוב.

3. מרית: 

מרית היא כלי בישול עם להב רחב בקצה אחד שבו אתה משתמש לערבול, גירוד והרמה של פריטי מזון מהמחבת או הקערה לצלחת. זה יכול לשמש גם לפיזור ציפוי על עוגות וקינוחים אחרים. מרית משמשת לערבוב בלילה ולגירוד קערות כשמסיימים לערבב מתכון! הם מגיעים בצורות וגדלים רבים ושונים.

4. קערת ערבוב: 

קערה זו מושלמת לערבוב בלילה במתכונים הדורשים קערות מרובות, כמו עוגה ומאפינס! זה צריך להיות עשוי מתכת או זכוכית. כדאי להצטייד גם בקערת ערבוב קטנה לצורך ערבוב רטבים ומטבלים.

5. מערוך: 

כלי זה משמש לרידוד בצקים, כמו בצקי לחם וביסקוויטים! מערוך הוא כלי מטבח המשמש לרידוד בצק ולשטח עוגיות. הוא עשוי בדרך כלל מעץ, פלסטיק, קרמיקה או שיש.

מחפשים חנות אפייה אונליין? הגעתם למקום הנכון!