כשמתכננים יום כיף בירושלים בדרך כלל נוטים להגיע לכותל המערבי, העיר העתיקה או שוק מחנה יהודה. אלה המקומות שמסמלים יותר מכל את ירושלים ומושכים אליהם מטיילים מכל העולם. אך כפי שאנחנו יודעים,  לבירת ישראל יש עוד הרבה מאוד מה להציע לנו אם אנחנו רוצים לבלות בה ביום כיף.

5 אטרקציות שחייבים להכיר בירושלים

חדר מלח

מדובר במקום בו אנחנו יכולים ליהנות מזמן שהייה ייחודי בתוך חדר עשוי כולו מלח, וכך נוכל לנקות את מערכת הנשימה שלנו. חדר מלח בירושלים ובכלל הוא מאוד מומלץ עבור אנשים שמתמודדים עם בעיות במערכת הנשימה והריאות. מעבר לכך, אפשר ליהנות ממגוון טיפולים שונים שנערכים במקום.

גן החיות התנ"כי

אחת האטרקציות הפופולאריות ביותר בעיר, הן בקרב התושבים המקומיים והן בקרב אנשים שמגיעים מבחוץ. גן חיות גדול וייחודי, שמאפשר להתאוורר מהרעש וההמולה שבחוץ וליהנות ממפגש עם הרבה מאוד חיות מסוגים שונים.

הנחלאות

מי שרוצה לראות את ירושלים האמיתית מוזמן להגיע אל הנחלאות, להסתובב בין הסמטאות, לשבת בבתי הקפה המקומיים. זו חוויה יוצאת דופן. גם מי שביקר בעיר עשרות פעמים, ימצא כאן דברים שמעולם לא הכיר ולא פגש.

עיר דוד

כשמגיעים לעיר העתיקה, פוגשים את ההיסטוריה בהתגלמותה. עיר דוד מסמלת אותה יותר מכל. אפשר לבקר במוזיאון מגדל דוד ובאתרים מסביב. ניתן לעשות את זה לבד וכן בסיורים מודרכים, וכך מקבלים הסבר מפורט על המקום ועל ההיסטוריה שלו. מלבד עיר דוד, נערכים בעיר סיורים רבים באתרי ארכיאולוגיה שונים שהתגלו בה במשך השנים.

מתחם התחנה ופארק המסילה

שני אתרים פופולריים מאוד בקרב ירושלמים. מדובר על מתחם בו אפשר למצוא חנויות ובתי קפה מקומיים. ממנו אפשר להגיע אל פארק המסילה שהוקם במסלול של מסילת הרכבת ההיסטורית שעברה בעיר. זהו מסלול ייחודי אשר ממנו אפשר להגיע אל מקומות שונים בעיר, לטייל בהם ולחזור אל תוואי הפארק.

לפני סיום נדגיש, אם מעוניינים לתכנן מראש יום כיף בעיר, חשוב לבדוק כיצד תוכלו להגיע מאתר לאתר במהירות ובאילו שעות כל אתר עובד.