הבעיה של הרטבת לילה היא בעיה קשה אשר תוקפת ילדים קטנים אך גם מתבגרים רבים מוצאים את עצמם סובלים ממנה משתף ד"ר קובי שגיא. מדובר בבעיה מאוד מביכה במיוחד כאשר אכן מדובר בילדים מעט יותר גדולים. מה עושים עם הרטבת הלילה? איך מתמודדים איתה? אנחנו כאן על מנת לתת לכם 7 דרכים להתמודד ולסייע לנער הסובל מבעיית ההרטבה..

ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא ממליצים

  1. להקפיד שלא להתאפק מללכת לשירותים גם במשך היום. כלומר ללכת מיד כשמתעורר הצורך. על פי המומחים, הדבר מסייע מאוד ותורם לשליטה על הרטבת הלילה.
  2. להקפיד על הליכה לשירותים לפני השינה – גם אם אין ממש צורך בכך, מדגיש ד"ר קובי שגיא חשוב להקפיד על כך.
  3. לא להפריז בשתייה בשעתיים שלפני השינה. למרות שאנחנו ממש לא ממליצים ללכת לישון מיובשים כי זה לא בריא, בכל זאת, אין להגזים בשתייה לפני השינה שמובילה לאיבוד השליטה.
  4. לא לישון עמוק מידי – אפשר להשאיר מנורת לילה או כל דבר שיפריע מעט מלשקוע בשינה עמוקה מידי. שינה שהיא לא עמוקה מידי מונעת הרטבת לילה.
  5. תרופות – ישנן תרופות המסייעות לילד שלא להירטב בלילה. לא חייבים לקחת את בתרופה על בסיס קבוע. אפשר לשמור את זה למקרים כמו לילות בהם ישנים מחץ לבית וכדומה. אך ישנה בהחלט אפשרות ליטול אותם באופן קבוע עד לגילה המלאה, כמובן בהתוויית רופא.
  6. פעמונית – ישנה אפשרות לרכוש פעמונית שמעירה את הילד מיד בתחילת ההרטבה כך הוא ילמד להתעורר גם לפני שהוא מרטיב והוא ייהנה מלילות יבשים מוסיף ד"ר טל שגיא.
  7. להגביר את הביטחון העצמי של הילד – חשוב שהילד יהיה בטוח בעצמו שהוא מסוגל לקום יבש. לא פעם זה מה שבאמת יסייע לו ויוביל אותו להצלחה.