בוזוקי הוא כלי מיתר ממשפחת הלוטות. יש לו גוף בצורת אגס וארבעה זוגות מיתרים. הבוזוקי התפתח ביוון, כמו כלים רבים אחרים של המזרח התיכון ואירופה, מהלוטות מצריות עתיקות וביזנטיות.

כלי פופולרי ביותר שניתן לשמוע בכל מקום ביוון וקפריסין

הבוזוקי הוא כלי מיתר שפופולרי מאוד ביוון ובקפריסין. לכלי יש היסטוריה עשירה והוא פותח במקור בסוף המאה ה-18. הבוזוקי הוא צאצא של הסאז הטורקי, שהוצג ליוון בתחילת המאה ה-19. נגן בוזוקי בדרך כלל יושב על הרצפה עם רגליו שלובות ומשחק עם פלקטרום. ישנם שני סוגים עיקריים של סגנונות נגינה – סגנון אצבע ובחירה שטוחה, שניהם משמשים לניגון אקורדים או מלודיות כחלק מהופעות או מוסיקה לאירועים.

ומה לגבי נגני בוזוקי?

נגן בוזוקי לחתונה הוא אדם שמנגן בבוזוקי. בוזוקי הם כלי נגינה יווניים העשויים מעץ ומתכת. הבוזוקי מנוגן על ידי יד ימין ויש לו צוואר ארוך וצר. ניתן להשתמש בכלי זה בז'אנרים רבים ושונים של מוזיקה, כמו מוזיקת פולק, מוזיקת קאנטרי ומוזיקת רוק.

המילה "בוזוקי" באה מהמילה הטורקית "bozu kısık", שפירושה כלי מיתר שבור.

בוזוקיה הם כלי נגינה פופולריים להופעות מוזיקה חיה באירועים ומשמשים הרכבים מוסיקליים שונים. הם משמשים לעתים קרובות כדי לספק את הרקע המוזיקלי לריקודים יווניים כמו tsifteteli, syrtos, sousta ו-ikariotikos.

וגם לאירועים, תוכלו למצוא נגני בוזוקי מצויינים

הבוזוקי הוא כלי מיתר עם 4 מיתרים, מנגן עם פלקטרום, ומשמש לספק את הקצב והפעימה למוזיקה עממית יוונית. בזמנים מודרניים אלה, הוא הפך לאחד הכלים הפופולריים ביותר ביוון.נגן בוזוקי נדרש לאירועים רבים כמו חתונות, ימי הולדת ומסיבות נוספות. הבוזוקי הוא כלי נגינה יווני. זהו הכלי הלאומי של יוון, והוא פופולרי גם בטורקיה ובבלקן. ניתן לשכור נגן בוזוקי לאירוע בשילוב עם נגני ג'אז לאירועים כדי לספק למשתתפים חוויה יוונית אותנטית יותר.