נוסעים לדובאי? בורג' חליפה – חוויה שאסור לפספס!

הכי הרבה קומות

הבורג' ח'ליפה הוא הבניין הגבוה בעולם וסמל של דובאי. הוא נבנה בשנת 2007 כדי להחליף את בורג' אל ערב, שהיה המלון הגבוה בעולם במשך למעלה מ-35 שנה. הוא ידוע גם בשם "מגדל החלומות". וכולל 3200 קומות, הגבוהות בעולם. הוא בבעלות ומופעל על ידי דובאי הולדינג ותוכנן על ידי האדריכל הבריטי סר דיוויד צ'יפרפילד.

גורד שחקים גדול יותר מגדול

הבורג' ח'ליפה, גורד שחקים בדובאי, הוא הבניין הגבוה בעולם. זהו גם אחד הבניינים היקרים ביותר שנבנו אי פעם. הבניין תוכנן על ידי Skidmore, Owings & Merrill והוא נבנה בין 2004 ל-2014. . הבורג' ח'ליפה ממוקם בדובאי, בצד המזרחי של בורג' אל ערב. הוא תוכנן על ידי Skidmore, Owings & Merrill ותוכנן להיות "הבניין הגבוה ביותר – לפחות כאשר נמדד מהקרקע לקצה המגדל – בעולם". 

הבניין מורכב מ-4 חלקים עיקריים: המגדל, מרפסת התצפית, המלון והמצפה. משם אתה יכול לראות חלק מדובאי וחלקים רבים ושונים של הסביבה. הבורג' ח'ליפה ממוקם בדובאי בכביש שייח זאיד. הבניין שהושלם כאמור בשנת 2010, גבוה יותר מ-700 מטרים. 

ברוכים הבאים לדובאי 

בורג' חליפה נמצא כמובן בדובאי. זו היא עיר גלובלית שבה נמצא הנדל"ן היקר ביותר בעולם. דובאי היא עיר יוקרה באיחוד האמירויות הערביות שנבנתה על אי עצום מעשה ידי אדם. העיר זכתה לכינוי "עיר שבעת המים" בשל קו החוף והזהות הייחודיים לה.

לדובאי תרבות ייחודית ששונה מאוד ממדינות אחרות. בעיר יש מספר אתרים ואטרקציות המושכות תיירים מכל העולם. אטרקציה שגם אותה כדאי להכיר היא קניון דובאי, שנפתח ב-2007, המדורג כיום כאחד ממרכזי הקניות הגדולים באזור המזרח התיכון וצפון אפריקה.