כשאנחנו נוסעים לחו"ל, לא משנה לאן ולכמה זמן, אחת הנקודות שאנחנו צריכים להתייחס אליהן זה הנושא של התחבורה הפנימית, קרי כיצד אנחנו נתנייד בתוך המדינה אליה אנחנו נוסעים.

ברוב המדינות המפותחות, אנחנו נוכל ליהנות משירותי תחבורה ציבורית ברמה גבוהה. בין אם מדובר ברכבת תחתית, רכבות עילית פנים עירוניות או חוץ עירוניות, אוטובוסים ושירותי הסעה אחרים. בכל זאת, אחת הדרכים הטובות ביותר להתנייד בחו"ל, היא באמצעות שירות השכרת רכב באיטליה או מדינות אחרות.

לפני שנסביר כיצד עושים את זה בצורה חכמה ומתי נכון לעשות את זה, צריך להסביר מדוע זו נחשבת לאחת הדרכים הטובות ביותר להתנייד בעת חופשה בחו"ל. ראשית, בצורה כזו אנחנו לא תלויים באף גורם, אנחנו יכולים להגיע ממקום למקום, לאן שאנחנו רוצים, מתי שאנחנו רוצים. שנית, אנחנו יכולים להגיע אל מקומות שתחבורה ציבורית לא מגיעה אליהם או לא מגיעה אליהם בשכיחות גבוהה. שלישית, זה חוסך לנו זמן, חוסך לפעמים גם כסף ומאפשר לנו ליהנות מנסיעה נעימה ונוחה.

כיצד שוכרים רכב בחו"ל בצורה חכמה?

ובכן, הדבר הראשון שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו הוא, האם זה הכרחי עבורנו. למשל, אם אנחנו טסים לניו יורק ומתכוונים לבלות אך ורק בתוך מנהטן או ברוקלין, זה יכול להיות פחות משתלם. גם מבחינה כלכלית וגם מבחינת נוחות. מדובר בעיר מרושתת בקווים של רכבת תחתית ומצד שני עיר פקוקה, ולכן לא משתלם לשכור שם רכב. לעומת זאת אם אנחנו יוצאים מחוץ לעיר, זה מאוד משתלם.

הדבר השני שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו, כמה זמן יש לנו. אם אנחנו מגיעים לביקור קצר, זה יכול לחסוך לנו הרבה זמן. אם אנחנו מגיעים לביקור ארוך, ייתכן ואנחנו לא נידרש לשכור רכב לכל התקופה, ואז אנחנו יכולים לשכור רק למשך ימים ספורים, על פי הצורך שלנו.

השכרת רכב בחו"ל אפשר לבצע גם מהארץ, דרך אתרי אינטרנט, סוכנויות וגורמים אחרים. אם נעשה זאת מוקדם, אז נוכל ליהנות ממחירים טובים, כלי רכב מתאים ולקבוע את המקום בו אנחנו רוצים לאסוף את הרכב.