עידו פישמן מפרט, מסביר ומנמק: האם כדאי לטוס לחו"ל בתקופת הקורונה, או שמא בכלל עדיף לאתר איזה מתחם נופש עם תו סגול בארץ? כל המידע שאתם צריכים בשנת 2020 על נופשים בחו"ל, נופש בארץ ומה שבין לבין:

ישנם כל כך הרבה מוקדי תיירות מובילים בארץ ובעולם, עד שלפעמים אנחנו לוקחים אותם כמובן מאיליו. לא תמיד אנחנו עוצרים בכדי להעריך את היופי האדיר שסובב אותנו בכל מקום, לרבות כל מיני מוקדי טבע מרהיבים ביופיים שאנחנו לפעמים נזכרים בהם רק כשאומרים לנו: "אסור לכם להגיע לשם". דווקא אז, כשהפרי הוא אסור, החשקים והרצונות שלנו מתעוררים.

עידו פישמן טורס עונה: האם נופש בחו"ל ב-2020 הוא הפרי האסור?

ומה יותר בוער בכולנו לאחרונה מאשר הנושא של נופש בחו"ל? אז הנה מספר דברים ששמענו מפי עידו פישמן טורס, מספר טיפים ומידע חשוב שתיקחו אתכם. קודם כל, אנחנו רוצים להתחיל עם העובדה שהשמיים פתוחים מישראל לחו"ל.

בין אם אתם מתכננים פגישת עסקים בחו"ל או נופש, אתם יכולים לעשות זאת, אבל כמובן שזה יהיה חייב להיעשות בצמוד להוראות משרד הבריאות ובצמוד להוראות הניתנות במדינה שאליה אתם טסים. בכל מקרה, לא משנה היכן אתם תבחרו לנחות בחו"ל, אתם תהיו חייבים לעבור בדיקת קורונה ולהיכנס לבידוד במשך מספר ימים.

נופש בקורונה: כמה זמן נמשך הבידוד לאחר נחיתה במדינה זרה?

הבידוד ייגמר רק כאשר אתם תקבלו את תוצאות בדיקת הקורונה, מה שיאפשר לכם להתחיל לטייל בחוץ ולהנות (בהנחה שאתם שליליים לקורונה).

וכעת, עולה התהייה לגבי ביטוח נסיעות לחו"ל. אנחנו מזכירים לכם, נכון לחודש אוגוסט 2020, מדברים על כך, שבקרוב, לאנשים מעל גיל 60 לא תהיינה את האפשרות לבטח את עצמם בביטוח נסיעות לחו"ל. זה עדיין לא נכנס לתוקפו, והחוק הזה עדיין לא מחייב את ההתעסקות שלכם בו.

האם בני 60+ יכולים לבטח עצמם בביטוח נסיעות לחו"ל?

נכון לעכשיו, אם אתם מעל גיל 60 ואתם מעוניינים לטוס לחו"ל, אתם עדיין יכולים לבטח את עצמכם בביטוח נסיעות לחו"ל. שאלנו את עידו פישמן לגבי הנושא הזה של נופש בחו"ל לעומת נופש בארץ, היכן יהיה עדיף בתקופה הזו?

על פי עידו פישמן, הכול תלוי ברצונות ובחשקים שלכם מהנופש. בסופו של דבר, ישנם מתחמי נופש עם תו סגול כאן בארץ, שיכולים לפנק אתכם נון סטופ במשך כל הסופ"ש. ישנם מתחמי צימרים באמת מרהיבים וייחודיים, כולל למשל צימרים למרגלות הר החרמון.

עידו פישמן על תקופת הקורונה ונופש כאן בארץ עם תו סגול

"אמנם אנחנו בחודש אוגוסט", אומר עידו פישמן ומוסיף: "אבל אין ספק שבאזור החרמון יש עוד המון סוגים אחרים של אטרקציות לכלל הנופשים והנופשות". שאלנו את עידו פישמן לגבי אותן אטרקציות שהוא ממליץ עליהן, במה מדובר?

מסתבר, שישנן אטרקציות שיכולות להתאים לזוגות ולמשפחות, לקבוצות קטנות וגם לימי גיבוש של עובדים. מדובר למשל בטיולי שטח באמצעות כל מיני ג'יפים חדישים וממוגנים, כולל גם טרקטורונים ורייזרים.

תו סגול: נופש בארץ עם אטרקציית שטח ברייזרים וג'יפים

אולי נתחיל קודם כל עם מעט רקע. למי שלא מכיר, רייזרים הם למעשה מעין טרקטורונים, אבל הרבה יותר עוצמתיים וממוגנים. הרייזרים ממוגנים באמצעות כלוב התהפכות שעשוי מפלדה, ברזל ומתכת, ככה שאתם מוגנים בכל מקרה של חלילה התהפכות עם כלי השטח העוצמתי הזה.

חשוב לציין, רייזרים הם מאוד יציבים והסיכויים להתהפכות הם מאוד נמוכים. בכל מקרה, אסור להשתולל. אגב, אסור להשתולל גם כי אתם נוסעים בכל מיני חלקות טבע, שבהן ישנן חיות ובעלי חיים שיש לשמור עליהם מפני פגיעות.

בתקופת הקורונה אפשר למצוא דילים מעולים לנופש בארץ

בשורה התחתונה, בתקופת הקורונה אפשר למצוא אחלה אטרקציות באזור הצפון ובאזור הדרום, ויותר מזה, אתם למעשה תתמכו בתיירות הלוקאלית שלנו כאן בארץ ישראל. ובואו נדבר תכלס, אתם יכולים להוציא אחלה מחירים על נופשים בארץ בתקופת הקורונה.

מאחר שמתחמי נופש רבים מתקשים לאכלס את חדרי האירוח בתקופת הקורונה, אתם יכולים להתמקח על המחיר (בהיגיון ולא בחוסר טקט ובחוסר התחשבות). נסו את זה.

עידו פישמן על התמיכה בתיירות הלוקאלית בישראל

עידו פישמן טורס מוסיף את הדברים הבאים: "בתקופה הזאת כל כך חשוב לתמוך בעסקים המקומיים בישראל, עד שלפעמים אנחנו לא מבינים עד כמה. עסקים רבים השקיעו את כל ההון שלהם במפעל החיים שלהם שלפתע עצר את פעילותו העסקית ואת הכנסותיו, שפרנסו משפחות רבות.

"אנחנו נמצאים בעיצומו של עידן לא פשוט בכלל, בתקווה שזו תהיה תקופה קצרה ותו לא. בינתיים ועד שכל העניין הזה של הקורונה ייגמר, לדעתנו האישית עידו פישמן ממש צודק. לדעתנו, יש צורך עז לתמוך בכלכלה המקומית כאן בארץ, שלא נדבר על הנושא של הצורך של כולנו לנפוש בכל מחיר.

נופש הוא מזון לנשמה: לנפוש בכל מחיר בתקופת הקורונה?

שלא תבינו אותנו לא נכון, אנחנו לא מעודדים אתכם לעבור על הוראות משרד הבריאות, או על ההוראות בכל מדינה שאליה אתם מתכננים לטוס, אבל באותה הנשימה גם חשוב להזכיר עד כמה הנופש חשוב לנשמה שלנו, שכן זהו המזון העיקרי שלה.

ללא נופש לפחות פעמיים בשנה, סביר להניח שכולנו כבר היינו משתגעים מזמן, עם או בלי הקורונה שמעל הראש שלנו. גם אם לאחרונה המצב הכלכלי מאוד דוחק, אנשים רבים מוצאים את עצמם דווקא כן מבלים וכן מרגישים את הצורך לחגוג ולהנות מהחיים האלו.

טיסות לחו"ל VS נופש בארץ בימי נגיף הקורונה

בסופו של דבר, דווקא בתקופות כאלה כמו תקופת הקורונה, דווקא אז הרצון שלנו לחיות מתעורר. בעוד שהסגר נושם והציבור נחנק, כמו שאמר אבי נוסבאום באחד מהמערכונים שלאחרונה העלה לרשת, כל אחד מאיתנו מרגיש חייב למצוא את פינת המרגוע שלו ושלה.

אז בין אם פינת המרגוע שלכם היא כאן בארץ, או שמא אתם מתכננים לטוס לחו"ל כדי למצוא אותה, אנחנו ממליצים לכם להישמע להוראות הניתנות לכם, אבל חשוב מכך, אנחנו מפצירים בכם לשמור על עצמכם. בסופו של דבר, גם אם אינכם מפחדים מהקורונה או חוששים מהידבקות בנגיף הזה, אתם עדיין צריכים להיזהר בכדי לשמור על ההורים של כולנו, על הסבים והסבתות.

הישמעו להוראות משרד הבריאות ותהנו מנופש SUPER מפנק

חשוב לזכור, על פי מה שנראה כרגע, הפחד הוא לא פחד מפני הידבקות בקרב אנשים צעירים באוכלוסייה, הפחד הוא מפני קריסה של מערכות הבריאות במדינות כאלו ואחרות, ונראה כרגע שאף מדינה לא חסינה מפני תרחישים שכאלו. שימו לב, ארה"ב שנחשבת המעצמה החזקה בעולם, כרגע מדווחת על מספר מדינות שבהן מערכות הבריאות ובתי החולים תחת עומסים כבדים מדי. והדגש הוא על מדי.

בשורה התחתונה, עשו כל מה שניתן בכדי לתת יד לנגיף להתפשט. במקביל, אל תוותרו על הנופש שלכם! תאתרו לכם מתחם נופש SUPER מפנק, תהנו לכם אולי גם מאיזה עיסוי טוב, והכי חשוב, אל תשכחו להביא אתכם בגדי ים! הישמעו להוראות שניתנות לנו, אבל אל תשכחו לחיות ולנצל את החיים האלו! בהצלחה!