להיתקל בנחש זה אירוע מפחיד ומבהיל. ואם מדובר על נחש ארסי הרי זו סכנה של ממש. במיוחד אם הצלחתם להפתיע את הנחש – אשר במקרה כזה נכנס למצב של הגנה עצמית שמוביל לרוב להכשה. כדי להימנע מהיתקלות עם נחש חשוב מאוד לשמור על כללים שונים אשר מבטיחים כי אין לנחשים אפשרות למצוא לעצמם מחסה בסביבה שלכם. כדאי לקרוא על כך ולוודא כי חצר הבית שלכם או הסביבה בה אתם מרבים לשהות לא מהווה מקום מזמין עבור נחשים. אבל אם בכל זאת נתקלתם בנחש עליכם לדעת מה עושים כדי לצמצם את הנזקים.

כללים להתמודדות מול נחש

למנוע בהלה – הכללים הראשונים נועדו למנוע מצבים בו אתם מפתיעים את הנחש וגורמים לו להיכנס למצב של הגנה, שכאמור גורם לו להכיש את האדם שעומד מולו. ראשית עליכם לשמור על מרחק מהנחש ולא להתקרב אליו, כמו כן במידה והנחש נמצא קרוב מאוד אליכם יש להימנע מתנועה פתאומית או תזוזה מהירה. תנועות אלו עשויות להפחיד אותו. עליכם להימנע מתגובה שעלולה להבהיל את הנחש.

לא ללכוד בעצמכם – כמו כן חשוב מאוד לזכור כי לא מומלץ לנסות ללכוד באופן עצמי את הנחש. גם אם נתקלתם בסוג נחשים לא ארסיים או שזה לא נראה לכם מסובך ואתם סבורים שאתם תצליחו לעשות זאת – בלי להכיר את עולם הנחשים ובלי התמחות בתחום אל תתקרבו אליהם ואל תנסו ללכוד אותם. פעולה זו עשויה להיות סיכון של ממש עבורכם.

לא להרוג נחש – שימו לב שאין לנסות להרוג נחשים. היות ונחש זו חיה מוגנת בישראל הריגת הנחש אסורה.

נחש באזור מיושב – אם פגשתם נחש באזור מיושב כמו בתוך שכונה, גינת משחקים או חצר בית ספר יש להזמין את חברת snaker לוכד נחשים. בזמן שאתם ממתינים להגעתו של הלוכד עליכם לשמור ככל האפשר על קשר עין עם הנחש כדי לא לאבד אותו.

מה עושים במקרה של הכשה?

במקרה של הכשה יש לשמור על שלווה ורוגע ולמנוע תזוזה יתרה שתגרום לארס להתפזר במהירות בכל הגוף.