ארצות הברית נחשבת לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות ורבים מעוניינים לקבל אזרחות שלה ולגור בה. העניין הוא, שיש קושי רב לקבלתה והדבר מחייב השקעת זמן וכספים בנושא. קיימות מספר דרכים להגירה לארצות הברית כאשר המטרה הראשונה  היא קבלת גרין קארד שהוא, למעשה, אישור תושבות קבע המעניק את הזכות להיכנס, לצאת ולשהות במדינה ללא הגבלה, כמו גם, לעבוד בה ולקבל זכויות נוספות וגם ייעוץ מס בארה"ב למי שצריך. זהו שלב חשוב בדרך לקבלת אזרחות אמריקאית. הדרך לקבלת גרין קארד יכולה לעבור בקבלת אשרת כניסה, שהייה ועבודה שמחלקת מחלקת ההגירה של ארה"ב.

קבלת גרין קארד

קבלת גרין קארד נעשית במספר דרכים. הראשונה היא על ידי קבלה לעבודה נדרשת שם באמצעות מעסיק המצהיר כי הוא רוצה להעסיק את המהגר על בסיס כישוריו. במרבית המקרים, יש צורך להתמחות במקצוע ספציפי נדרש. דרך נוספת היא, כמובן, על רקע משפחתי. בני משפחה מקרבה ראשונה המחזיקים באזרחות אמריקאית יכולים לבקש לצרף אליהם בני משפחה לצמיתות. כך בן או בת זוג, הורים לילדים וכדומה. רבים מנצלים דרך זאת ופותחים דף חדש בחייהם.

הגרלה

דרך אחרת היא על ידי הגרלה שנתית הנערכת על ידי ממשלת ארצות הברית. בכל שנה זכאים 50000 איש מכל העולם לכך. יש צורך להגיש בקשה הכרוכה גם בתשלום סכום מסויים. הדבר מספק פתרון נהדר לכל מי שאינו יכול להיכנס בדרך אחרת. מומלץ מאוד לקבל ייעוץ מגורמים מקצועיים המכירים את הנושא לעומק. גם קבלת עבודה חייבת להיעשות בדרך הנכונה כדי לא לפספס הזדמנות חשובה. בעלי המקצוע יסייעו בייעוץ למציאת המסלול הנכון והטוב ביותר מבחינת הלקוח, ימלאו טפסים היטב, יגישו אותם לרשויות ההגירה ויעקבו אחר התהליך. כל זאת, בדרך לקבלת הגרין קארד המיוחל.

ראו גם: FBAR באתר אמריקן דוקס