מרזבים הם אותם צינורות שעשויים ממתכת או מפלסטיק, ודרכם זורמים למעשה כל המים שיורדים על הבניינים בימים של החורף. עם ההתקנה החשובה הזו למעשה מונעים היווצרות של מים עומדים בכל נקודה של הבניין בגובה, חלחול של אותם מים אל התקרה ויצירה של נזק לקירות הבניין. ההוספה הזו של מרזבים היא כזו שצריכה להיעשות על ידי אנשי מקצוע שיודעים את כל מה שחשוב על מנת שההתקנה תהיה איכותית ותביא אל ירידה תקינה של המים הללו בכל שעה שבה המים מגיעים אל אותו פתח עליון.

ניקיון לקראת החורף

לפני שמגיע החורף ואיתו הגשמים הרבים של אותה התקופה, זה כדאי לבצע ניקיון יסודי של הפתחים של המרזב מכל מיני שאריות שיכולות להתאסף שם במשך של כמה חודשים, ובעיקר בעונה של הסתיו. דבר זה מונע סתימה ומכין את המרזב לעבודה תקינה. קראו כאן בהרחבה מהו מרזב?

סתימות בעומק המרזב

במידה והסתימה אינה בפתח המרזב, אלא בתוכו, יש לרכוש מוט מתברג המיועד לפתיחה של סתימות ביוב. כמובן שיש לבצע את העליה למרזב בצורה בטוחה עם כל הציוד הבטיחותי הנדרש, ולאחר מכן לבצע את השימוש במוט המיועד למרזב עד 8 מטר, ולא יותר מכך.

ניקיון עם אנשי מקצוע

במידה ומדובר במרזב בעל הסתעפויות רבות הנמצא בגובה, עדיף להזמין אנשי מקצוע כפי שניתן למצוא באתר במרומיו עבודות גובה, שמגיעים עם הציוד הנדרש החל מביובית ועד לסיב אופטי על מנת לנקות את המרזב מהסתימה ולהשמיש אותו מחדש לקראת העונה הגשומה.

התקנה נכונה של המרזב

הדרך הכי טובה ויעילה למרזב תקין הוא ביצוע של התקנה נכונה של המרזב העשוי מחומר איכותי ובזווית נכונה על מנת שהמים יזרמו דרכו ללא כל בעיה. יש לוודא הזמנה של איש מקצוע מומלץ כדי שהתוצאה תהיה יעילה וטובה.