היכולת לעוף היא מאפיין לא אנושי בסיסי. אנחנו לא מסוגלים לעוף אלא באמצעות טיסה. במאה ה-21, אנחנו מתחילים להבין שטיסה היא פעילות מסוכנת. כשיוצאים לטיסה ארוכה, עלינו להיות מודעים לסביבתנו ולדאוג לבטיחותנו בכל עת. הסיבה לכך היא שמטוסים לא מתוכננים להמריא ולנחות בבטחה.

לרבים מאיתנו יש פחד מטיסות. זה לא רק הפחד מלטוס, אלא גם הפחד להיות במטוס, להיות באוויר ולא לדעת מה הולך לקרות אחר כך.

פחד מטיסות ארוכות הוא בעיה נפוצה עבור אנשים רבים. הפחד מטיסות נוגע לא רק להיבט הפיזי של הטיסה אלא גם להיבט הנפשי. העובדה שאנחנו לא רגילים להיות בסביבה סגורה, מוקפים באנשים אחרים וצריכים לחשוב על מה שאנחנו הולכים להגיד לפני שאנחנו מדברים, מאתגרת אותנו מאוד לשלוט ברגשות ובהתנהגות שלנו כשאנחנו טסים. זה יכול להיות דבר טוב אם זה אומר שהרגשות וההתנהגות שלנו יהיו נשלטים יותר בשטח. עם זאת, זה לא תמיד המצב. כשאתה עולה על מטוס ואתה צריך לחשוב על מה שאתה הולך להגיד לפני שאתה מדבר, המוח שלך מתחיל להתרוצץ במחשבות כמו "מה אני אמור להגיד?", "איך אני אמור להגיד את זה?". 

רוצים לטוס ללא פחד? היכנסו >>

למה נוצר הפחד הזה ואיך מתגברים עליו? 

כולנו מכירים את הפחד מלטוס. אנחנו לא רוצים לאבד את חיינו. לכן, אנו נוטים להימנע מטיסות או אפילו לקחת אותן רק כאשר אין אפשרות אחרת.  כדי להתגבר על הפחד הזה עלינו להתגבר על הסיבה העיקרית לפחד מטיסות היא החרדה מללכוד בחלל קטן ללא קליטת רדיו או טלוויזיה. כל הרעיון מאחורי המדריך הזה הוא לעזור לך להבין איך להתגבר על הפחד שלך ולהתגבר על החרדה שלך מפני טיסות לאורך זמן רב.