אם אתם מחפשים פעילות אטרקטיבית לנוער, אין ספק שכדאי שתחשבו על פעילות ODT. מדובר בעצם על מכלול של פעילויות Outdoor Training שמהוות סדנת שטח מחוץ לסביבה הטבעית של האדם. לרוב יהיה מדובר על פעילות בחיק הטבע הכוללת בה מגוון רחב של משחקים מאתגרים המותאמים לכל גיל ועוד.

הפעילות עוזרת לגבש וכן להעניק לכל אחד מבני הנוער את האפשרות להכיר את עצמו טוב יותר ולגלות בעצמו כוחות ויכולות שהוא לא חשב שיש בו.

מה זה בעצם ODT?

פירוש המושג ODT המושג מורכב משני חלקים: הראשון – Outdoor כאשר הכוונה היא אל הסביבה שבה מתבצעת הפעילות שבדרך כלל כאמור זה יהיה שטח פתוח כגון: אזור כלשהו בטבע, חוף הים ועוד. החלק השני הוא Training והכוונה היא לתהליך עצמו בו המשתתפים רוכשים מיומנויות שונות ומשפרים את הכישורים שלהם על ידי התנסויות רבות ומגוונות שכוללות פעילויות שונות. המטרה העיקרית של הפעילות המדוברת היא לעזור ולטפל בקשיים שונים שבני הנוער מתמודדים איתם וגם תורמת לגיבוש הקבוצה.

המשימות שנבחרות מתבססות על תיאוריות מתחומי הפסיכיאטריה, הפסיכולוגיה, האימון האישי, הניהול ועוד על פי הצרכים הספציפיים של המשתתפים.

כיצד בוחרים פעילויות odt לנוער?

חשוב מאוד לזכור שפעילות או די טי חייבת להתאים לקבוצה העומדת על הפרק וזאת בכדי שהקבוצה תהנה מהפעילות ותפיק ממנה את המקסימום ועל כן, אם אתם רוצים להעביר לבני נוער סדנת או די טי, חשוב מאוד שתבחרו עבורם במשחקים שיאתגרו את העולם האינטלקטואלי והספורטיבי שלהם, משחקים שיסייעו להם לפתח יכולות שונות כגון: יכולת מנהיגות, ביטחון עצמי גבוה ועוד וכן, להתגבש. ישנם לא מעט משחקים שדורשים שיתוף פעולה, חשיבה מחוץ לקופסא ועוד וחשוב מאוד לבחור בהם עבור סדנת או די טי לנוער.

> קראו גם על משחקים גדולים לבתי ספר!