הרבה אנשים סובלים מציפורניים חודרניות. ציפורן חודרנית מסבה כאב ויכולה לגרום למוגלה ומבוכה, לכן חשוב לטפל בעניין. במאמר זה נועד לתת לך כמה טיפים כיצד למנוע ציפורן חודרנית ומוגלה ואיך לטפל במצב. לכן חשוב לקרוא אותו, אפילו אם אתם עדיין לא סובלים מציפורניים בעייתיות. 

מה זה ציפורן חודרנית, למה זה קורה? ואיך מטפלים?

ציפורן חודרנית היא פצע שקורה בשל ציפורן ארוכה שחודרת לעור שנמצא לידה וגורמת לזיהום, מה שיכול להיות מסוכן, במקרים מסוימים, הפצע ילווה גם במוגלה.  

הדרך הטובה ביותר להימנע ממצב כזה, היא לטפל בבעיה בשלב מוקדם. בעבר אנשים נהגו להזניח ציפורניים חודרניות, מה שהוביל לכאבים ועלול לגרום לבעיות חמורות אם לא מטפלים בעניין בצורה מקצועית.  

הסיבה העיקרית לציפורן חודרנית היא העובדה שהיא לא נשטפת כראוי. למעשה, זה יכול להיות מסוכן מכיוון שהיא יכולה להוביל לזיהומים חמורים כמו ספטיסמיה וטטנוס.

איך מטפלים? 

ציפורן שגדלה מדי עלולה לגרום למספר בעיות. זה יכול לפגוע בבוהן ולהוביל להתפתחות של ציפורן חודרנית. זהו מצב כואב שעלול לגרום לכאבים רבים, נפיחות ודימומים. לכן יש לפנות למומחים בטיפול בציפורניים חודרניות. 

הדרך הטובה ביותר להימנע מבעיה זו היא לשמור על אצבעות הרגליים נקיות, במיוחד לאחר מקלחת או אמבטיה. 

כדאי ללבוש גרביים ונעליים נקיות, גם כשיוצאים לטיול או לכל מטרה אחרת בה כף הרגל עלולה להירטב. 

מומלץ גם לשמור על כפות הרגליים יבשות כל הזמן ולא לשכוח למרוח עליהן קרם באופן קבוע.לסיכום, ציפורן חודרנית היא בעיה נפוצה שקורית לאנשים רבים. ציפורן חודרנית היא מצב כואב שניתן להימנע ממנו בקלות על ידי ביצוע הצעדים הנכונים ובאמצעות קליניקות לטיפול בעור. אז אל תזניחו את המצב, וטפלו בו באמצעות מומחים – קראו עוד על ציפורן חודרנית באתר מדיקל פדיקור.