לא מעט ישראלים שמטיילים בחו"ל, מקבלים מענה רפואי מצוותים רפואיים מקומיים, בין אם נפצעו במהלך הטיול ובין אם נסעו במיוחד לחו"ל על מנת לקבל טיפול רפואי מסוים. ובכן, רשלנות רפואית עשויה להיות נפוצה במיוחד, ומה קורה במקרה שבו ישראלים מקבלים טיפול רשלני בארץ זרה? ריכזנו בעבורכם מידע חשוב בנושא.

פציעה במהלך טיול בחו"ל

רבים הישראלים שנפצעים בטיולים בחו"ל, ובייחוד טיולים ארוכים הכוללים טרקים וטיולי טבע אתגריים. חשוב להבין שהתביעה צריכה להתקיים במדינה שבה התקיימה הרשלנות, כשכמובן ישנם מקרים יוצאים מן הכלל. אם המקרה נידון בבית המשפט בישראל (משמע הוא הוגדר כמקרה יוצן מן הכלל), חשוב לציין כי הכללים שיחולו על התביעה עשויים להיות שונים ממה שאנו מכירים.

טיפ: אם יש לכם שאלות ספציפיות בתחום רשלנות רפואית, תוכלו להעלות אותן בפורומים ייעודיים או בקבוצות פייסבוק, שם תוכלו לקבל מענה מעורכי דין מקצועיים.

באילו מקרים אנו עלולים להיתקל ברשלנות בחו"ל?

כאמור היה ונפצעתם במהלך טיול בחו"ל ונאלצתם לקבל טיפול רפואי במדינה זרה, ובמסגרת הטיפול חוויתם רשלנות רפואית. המקרים הללו מתרחשים בדרך כלל בטיולים אתגריים, לרבות יורו-טריפ או טיולים במזרח הרחוק.

מלבד זאת, רשלנות עשויה להתקיים גם במקרה שבו עברתם ניתוח פלסטי בחו"ל, טיפול שיניים או אפילו ניתוחים אסתטיים מסוגים שונים. יש לא מעט מקרים רפואיים שעלולים להסתבך, ובמקרה של רשלנות יש להיוועץ עם עורך דין מומחה בנושא, ולו כי רשלנות רפואית בחו"ל היא תביעה מעט מורכבת, וחשוב להבין אם ניתן לבצע את התביעה באופן המיטבי.

יש לאסוף את כל המסמכים הרפואיים שלכם, ולבקש את התיק הרפואי. כדאי לתעד בכתב את השתלשלות העניינים, לרבות התחושות שהרגשתם לפני הטיפול, במהלכו ולאחריו. אם יש לכם תיעוד נוסף מתהליך הטיפול, וכל מסמך שעשוי לסייע לכם בתביעה – שמרו אותו והכינו תיקייה עם כל המסמכים הרלוונטיים.

שנסכם?

יש לא מעט סיבות שבגינן אתם עלולים לחוות רשלנות רפואית בחו"ל. היה וחוויתם – יש לגשת לעורך דין בהקדם האפשרי ולאסוף את כל המסמכים הרפואיים והתיעוד הרפואי האפשרי ולו כדי לברר האם ישנה עילה לתביעה. רק בריאות!