פאפוס הוא אי קטן ברפובליקה הקפריסאית היוונית. יש בה אוכלוסייה של קצת פחות מ-8,000 איש.

היא כונתה "פנינת הים התיכון" בשל יופיה הטבעי והקסם שלה. העיר ממוקמת באתר עתיק שהוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. האי מפורסם בחופי החול הלבן שלו, במים הצלולים וברכסי ההרים המדהימים שלו.

בשנים האחרונות, פאפוס הפכה ליעד פופולרי יותר ויותר עבור תיירים לבקר בו ובתי מלון רבים נבנו בעיירה וכן באזורים מרכזיים יותר של האי, שכן יש לא מעט אתרי נופש ואטרקציות תיירותיות באי, קראו עוד בנושא באתר טיולים בקפריסין.

המלונןת מציעים שירותים שונים, החל מבריכה טיפוסית על חוף הים, מרכז כושר ומרכז עסקים ועד למועדון בריאות באתר. המלונות מבטיחים שירות מעולה עם שירות חדרים 24 שעות ביממה ומכונות קפה בחדר וכן מספר ערוצי טלוויזיה בינלאומיים (כולל אחד המוקדש לקפריסין).

האי פופולרי גם בקרב צופי ציפורים, שכן באי יש מספר אתרי קינון של למעלה מ-2,000 מינים שונים של ציפורים. מקום מצוין לצפות בהם הוא בגנים הלאומיים המפורסמים של פאפוס שיש בהם כמה אגמים ופארק יער קטן.

איזה מקומות אסור לכם לפספס בפאפוס?

ראשית כל, רצוי וראוי שתבקרו בחוף המרכזי שנקרא חוף פאפוס, אשר נבחר לאחד מהחופים הטובים ביותר באירופה על ידי פרסומים שונים.

האי מפורסם בחופי החול הלבנים שלו, המים הכחולים והצלולים שלו, ההרים הדרמטיים והפרחים המדהימים ביותר של הים התיכון.

בעיר יפה, היסטורית וציורית כמו פאפוס, אפשר למצוא הרבה חורבות עתיקות. חלקם ידועים וחלקם חבויים בצל. לשם כך שווה לכם לברר לגבי טיולים בפאפוס מודרכים עם מדריך מקומי, אשר יוכל לגלות לכם את נפלאותיה של פאפוס.

כמו כן, מקום ייחודי לבקר בו בקפריסין הוא "גן העדן" של פאפוס. בגן זה תמצאו כמה פסלים מדהימים אשר נוצרו על ידי אמנים מכל רחבי אירופה וממדינות אחרות. הפסלים האלה לא רק ידועים אלא גם יפים מאוד לראות.