לא מעט צעירים ומבוגרים אשר נוסעים למזרח הרחוק, בכלל, ולהודו בפרט, בוחרים להגיע אל צפונה של מדינה זו. צפון הודו נחשב לאחד האזורים היפים ביותר במזרח אסיה, וללא ספק אחד האזורים המאתגרים ביותר לטיולים. 

צפון הודו מוגדר כאזור שנמצא צפונית מניו דלהי, וכולל בתוכו מקומות כמו דרמסלה (מקום מושבה של הממשלה הטיבטית הגולה), לאדק, לה, רישיקש ומקומות אחרים. ישנם אזורים אשר בשביל להגיע אליהם צריך לצאת במסעות מיוחדות, וישנם מקומות אשר ניתן לערוך בהם טראק בשטח שנמשך מספר ימים. 

אחת הסיבות שצעירים רבים בוחרים להגיע לאזור זה, היא בגלל שהוא מאוד שונה מדרום הודו ובוודאי מהערים הגדולות שלה. אזור זה כולל פחות אזורים עירוניים, יותר כפרים ומקומות קטנים, הוא הרבה פחות עמוס, וגם הנופים הם שונים לגמרי. מי שבילה בדרום הודו במשך שבועות או חודשים ארוכים, יגלה בצפון הודו אזור שונה לגמרי. הרבה יותר ירוק, אזורים עם הרבה יותר שמורות טבע או מסלולי הליכה. 

כיצד מטיילים בצפון הודו

בעיקרון, כל אחד יכול להגיע לצפון, אך אפשר לעשות זאת בעיקר דרך שימוש באוטובוסים. לשם כך, אפשר להצטרף לטיולים מאורגנים או לנסוע באוטובוסים של חברות תיירות, שהם שונים לגמרי מהאוטובוסים ההודיים הרגילים. 

ניתן לעשות טיול בצפון הודו לבד, אך בשביל להכיר טוב יותר את האזורים השונים ובוודאי בשביל ליהנות יותר ממקומות שהם פחות נגישים ומוכרים לתייר המערבי, מומלץ לשכור מדריך טיולים ישראלי או מקומי. חשוב לציין, יש לוודא היטב מה תנאי מזג האוויר במקום, על מנת שיהיה ניתן ליהנות מטיול במקום, מבלי להתמודד עם קשיים שיכולים לעצור את הטיול לזמן מסוים ואף לפגוע בבריאות שלנו ולהעמיד את המשך הטיול בספק.