ארצות הברית היא חצי עולם. מדובר במקום ענק בו 50 מדינות מעניינות וענקיות, ביניהן: מדינת ניו יורק, קליפורניה, פלורידה, וושינגטון ושאר אזורים מרהיבים שאפשר להגיע אליהם לטיול חוצה יבשות! מי שיגיע לארצות הברית, יגלה מקום נפלא, מתקדם ואטרקטיבי בו נמצאים אנשים מעניינים, תרבויות שונות, אתרים מרהיבים, ואף אזורים בהם הזמן עצר מלכת.

ובכל זאת, כדי להגיע אל המקום, הישראלים צריכים ויזה לארה"ב, בעוד שישנם כמה תנאים לקבלת האשרה, אותם מציבה השגרירות האמריקאית בפני תיירים ומבקרים.

אז מהם התנאים החדשים להוצאת ויזה לארה"ב?

בראשית, חשוב לדעת כי מזה שני עשורים שארצות הברית מהדקת את הגבולות שלה ושומרת עליהם מפני מפגעים. זאת בעיקר בשל אסון התאומים, שהתרחש בפיגוע חבלני בממדי ענק, שגרם להרג של יותר מ 2,000 בני אדם במדינה. בכך, הרגישו אזרחי מדינות הים התיכון, תחושת תסכול עקב תנאים מגבילים וקשים בהוצאת אשרת השהייה.

עם זאת כיום, עקב עלייתו של הנשיא האמריקאי טרמפ לשלטון, ישנם תנאים מקלים יותר עבור ישראלים שרוצים להוציא ויזה לארצות הברית, בעוד שהעברת השגרירות האמריקאית לעיר הבירה של ישראל, ירושלים: חיזקה את היחסים בין ישראל לארה"ב.

אז כיצד מוציאים ויזה לארה"ב?

על מנת להוציא את האשרה, יש בראשית להתכונן לכך לפחות חודש לפני מועד הטיסה, שכן התהליך עלול להתארך עד חודש ואפילו יותר. כדי להתחיל, יש להיכנס אל אתר Click Visa המסייע בתהליך, או לחילופין לפנות אל האתר של השגרירות האמריקאית, ושם למלא טופס בשם 160 DS שמהווה טופס בסיסי וראשוני להגשת הבקשה. את הבקשה אפשר למלא בעברית או באנגלית.

כעת יש לשלם באתר את אגרת האשרה (עלותה כיום היא 120 דולרים) ולצרף לבקשה מגוון מסמכים המעידים כי אין בכוונתכם להגר לא חוקית למדינה. לאחר הגשת המסמכים, שכוללים: דרכון בתוקף, תמונה מיוחדת לוויזה בגודל 5*5, תלושי משכורת, חוזה דירה , אישור לימודים ועוד. תזומנו לראיון בשגרירות האמריקאית, שם תוכלו לקבל (או לא לקבל) את הוויזה. הוויזה נשלחת בדרך כלל אל המבקשים בדואר 5 ימים מרגע האישור. במידה וקבלתם סירוב, תוכלו להגיש שוב בקשה לאחר שנה אחת בשגרירות ארה"ב.