על מנת להיכנס לארצות הברית כולנו יודעים כי חובה להתכונן מראש עם וויזה. ללא זה אין סיכוי להיכנס אל תחומיה של ארצות הברית. אך בכל מה שקשור למדינות אירופה, אנחנו הישראלים יודעים שהסיפור הוא הרבה יותר פשוט. אך מסתבר כי לא כל מה שהיה פשוט עד היום ונדמה היה כי כך זה גם הולך להישאר, אכן ימשיך להיות כך.

ישראלים יקרים אתם צריכים להתכונן כי לקראת שנת 2023 הדברים עומדים להשתנות וגם ישראלים יזדקקו להשיג ויזה לאירופה. כל מי שיבקשו להגיע אל מדינות מסוימות באירופה אשר משתייכות לאמנת שנגן יצטרכו אף הם להנפיק קודם לכן ויזת שנגן מתאימה.

אז מי הן המדינות אשר לצורך הכניסה אליהם יש צורך להצטייד בוויזת שנגן? כאן חשוב לדעת כי ברשימה זו כלולות 26 מדינות.

המדינות הנכללות ברשימה הן –

צרפת, , יוון, ספרד, איטליה, אוסטריה, גרמניה, פורטוגל, שוויץ, הולנד, , סלובניה, צ'כיה, פינלנד, בלגיה, סלובקיה נורבגיה דנמרק,, שבדיה, פולין, הונגריה, ליטא, אסטוניה, לטביה, לוקסמבורג, איסלנד, מלטה, ליכטנשטיין.

למה נולדה אמנת שנגן?

אמנת שנגן לא הייתה מאז ומעולם. זוהי אמנה חדשה יחסית אשר הגיעה לעולם בשנת 2016 וזאת על רקע משבר המהגרים כמו גם חששות ביטחוניים שונים בעקבות אירועים ביטחוניים שונים שאירעו. מלבד זאת התעורר רצון לקבל שליטה טובה יותר על הנכנסים ועל היוצאים במדינות אירופה. 

כדאי להכיר את האפשרויות השונות של הוצאת הוויזה כאשר ישנה אפשרות להאיץ את הדבר ולקבל את הוויזה מהר יותר ובמקרים רבים אף לקבל אותה במחיר טוב יותר. כך שלא חייבים ללכת על פי המתווה הכללי הקבוע לכולם. יש בהחלט מקום לבדוק מתי והיכן אפשר יהיה להקל במעט את הפרוצדורה וליהנות מהתמורה של ויזת שנגן במהירות.