עד לפני כמה שנים, משפחות וישראלים שומרי מסורת וכשרות נמנעו מטיסות ונופשים אל יעדים שונים ברחבי העולם, מכיוון שהם חששו בגלל ענייני הכשרות שיהיו במדינות זרות שכמובן אינן בעלות צביון דתי, כך שמקומות הלינה, בילויים והאוכל במדינות אלו יהיה בעייתי מבחינת האמונה שלהם. מצד אחד יש כאלו שלא רצו לוותר על בילוי במדינה אחרת והכרת תרבויות אחרות, ובחרו לטוס למרות זאת אך הצטיידו מראש עם הרבה מאוד אוכל מוכן במזוודה שכולל בעיקר אוכל משומר.

מצד שני, קיים ציבור דתי גדול שרוצה מאוד לנפוש ולבקר ביעדים שונים ברחבי העולם, אך עניין הכשרות מונע מהם לעשות זאת בחופשיות והנאה. בשנים האחרונות ניתן למצוא חברות תיירות המציעות נופש לדתיים בחו"ל במיוחד עבור הציבור הדתי, כך שנוסף לארגון הטיסה והמלון הכשר בו הם ישהו, הם גם דואגים להם למסלולי טיול איכותיים ומהנים. בין היעדים הפופולריים שהציבור הדתי אוהב לבקר בו, ישנו גם האי קפריסין, שזמן הטיסה אליו קצר במיוחד כיוון שהוא נמצא קרוב מאוד לישראל.

כיצד אבטיח כי המלון אכן שומר על כשרות?

אז כיצד נוכל להיות בטוחים כי המלון הוא אכן שומר כשרות? האם יש דרך לבדוק ישירות מול המלון שהוא בעל תעודת כשרות תקפה? התשובה לכך היא בידי חברת התירות דרכה סוגרים את הדיל, ולכן יש לבחור את החברה האמינה והטובה ביותר בתחום התיירות לציבור הדתי. ככל שהחברה תהיה יותר אמינה ויותר טובה כך אנו נוכל להיות בטוחים כי אפשר לסמוך עליה ולדעת כי היא תעשה את העבודה שלה בצורה הטובה ביותר שיש. על כן מומלץ לוודא מבעוד מועד לאיזה חברת תיירות פונים בשביל הזמנת נופש כשר בקפריסין, וגם להתייעץ עם חוות דעת והמלצות של אנשים אחרים שנעזרו בשירותי החברה הזו.

מדוע לא כדאי להזמין מלון בקפריסין הטורקית?

עוד נקודה שאתם צריכים לקחת בחשבון היא שלא כדאי להזמין מלון בקפריסין הטורקית וזאת עקב העובדה כי אזור זה לא מוכר על ידי ישראל ולא על ידי קפריסין. בגלל זה אין טיסות לשם ובגלל זה פעמים רבות השלטונות הקפריסאיים מחזירים תיירים לארץ אשר הזמינו מלון בקפריסין הטורקית.