הילדים שלנו מבלים זמן רב יחסית במהלך היום בנסיעות באוטובוס לבית הספר ובחזרה (כשעה עד שעתיים בממוצע לתלמיד). על כן עולה החשיבות לבחירה קפדנית יותר של חברת ההסעות לילדים, הנהג שיוביל את הילדים לבית הספר ויחזיר אותם ובכלל השירות שאתם מקבלים כאשר אתם מזמינים שירותי הסעות לילדים. החברה צריכה לעמוד בדרישות של חוק הסעות לבתי ספר, בתקני הבטיחות החומרים ביותר, בהכשרת כלי הרכב והנהגים ועמידה בזמנים ללא דופי.

כמו כן העבודה עם ילדים עשויה להיות מאתגרת מאוד ולא כל נהג עשוי להתאים לעבודה מסוג זה.

החשיבות של הנהג בהסעות לילדים

הנהג הוא למעשה המבוגר האחראי שצריך לא רק להיות עירני ומוכשר מקצועית לנהיגה בכלי הרכב בו הוא מסיע את התלמידים אלא גם לוודא שהילדים מתנהגים כראוי במהלך הנסיעה, להכיר את החוקים השונים הנדרשים לנסיעה בטוחה עבור התלמידים ולוודא שהם אכן מגישים בבטחה לבית הספר ובחזרה ממנו – ללא עצירות מיותרות בדרך מלבד התחנות שסוכמו עם בית הספר לאיסוף והורדת התלמידים. חשוב להשריש בתלמידים הרגלי נסיעה ובטיחות ולהתנהל מולם בסבלנות מתוך הכרת עולם הילדים וההבנה כיצד להתמודד מולם. לא פעם אנו שומעים על נהגי אוטובוס חסרי סבלנות המכים תלמידים או משפילים אותם וכד'. בחברת ההסעות שאתם בוחרים אסור שיהיו נהגים כאלה.

בטיחות מעל הכול

כלי הרכב, חגורות, מושבים ונהג עירני ומקצועי הם המינימום הנדרש להבטחת התלמידים במהלך הנסיעה לבית הספר ובחזרה. כמות הנוסעים צריכה להיות לכל היותר כמספר המושבים בכלי הרכב ועל הנהגים המספקים את השירות להיות עם רזומה ללא עבירות תנועה או רישומים אחרים העשויים לסמל על התנהגות הנהג כלא כשיר להסעה מסוג זה. חשוב לבחור חברת הסעות איכותית ומנוסה בעבודה עם בתי ספר ובעלת האישורים הנדרשים להספקת שירות מסוג זה.