רבים מוצאים בעונה הקרה יתרונות, ולמרות הקור ומזג האוויר החורפי, עדיין יש משפחות שבוחרות לצאת לטיולים עם הילדים, וליהנות מכל מה שהטבע מציע. החורף בישראל הוא הפכפך, ולו כי ישנם ימים עמוסי גשמים ואף ישנם ימים שמשיים המאפשרים לטייל בטבע. אם החלטתם לצאת לטיול חורפי עם ילדים – הנה כמה טיפים שכדאי לקחת בחשבון.

לבחור את היעד הנכון

ראשית מוטב להחליט אם יהיה זה טיול יומי או שמא מדובר בטיול שנמשך כמה ימים (או סוף שבוע). בהתאם לכך, תוכלו לבחור את היעד. אם החלטתם לטייל למשך כמה ימים, טוב לדעת שהאזורים הדרומיים עשויים להיות אידיאליים בעבורכם, לרבות עיר הנופש האגדית אילת. אין ספק כי תמיד תמצאו אטרקציות אטרקטיביות באילת, ועל כן זהו יעד נהדר עבור הורים וילדים.

היה ומדובר בטיול יומי, מוטב לבחור ביעד אטרקטיבי, שמורת טבע או גן לאומי, ולברר מבעוד מועד את שעות הפתיחה של המקום. אם החלטתם לטייל בטבע – בררו אם ישנו חשש משיטפונות, משום שזו תופעה נפוצה במהלך ימי החורף. במקרה ועתידים להיות שיטפונות – בחרו ביעד אחר.

תעסוקה בנסיעה

זה לא משנה אם היעד שלכם במרחק שלוש שעות נסיעה או במרחק של שעה אחת, משום שילדים עשויים להשתעמם במהלך הנסיעה – מה שיכול להעכיר את האווירה באופן ניכר. מה עושים? דואגים לתעסוקה. שירי ילדים, ספרי קריאה לילדים, דפי צביעה ושלל משחקים שיעסיקו אותם עד להגעתכם ליעד.

לצלם ולהצטלם

במהלך הטיול כדאי לצלם תמונות מעניינות, וכמובן להצטלם יחד עם הילדים, כדי לתעד את הזיכרונות מהבילוי המשפחתי. כשתשובו הביתה, תוכלו להדפיס את התמונות ולהדביק אותן באלבום ייעודי. באופן כללי מומלץ להכין אלבום לכל הזיכרונות מהחורף – זה יכול להיות בילוי נהדר ותעסוקה מצוינת לילדים.

חטיפים ונשנושים

אל תשכחו שטיול עם ילדים יחייב אתכם לדאוג לחטיפים, נשנושים ושלל מאכלים שילדים אוהבים, ועל כן  מוטב להיערך לכך מראש. רצוי לדגול בתזונה נכונה, ולהכין לכל ילד קופסה עם ירקות חתוכים, פשטידות ומאכלים מזינים. לצד זה הוסיפו את החטיפים האהובים עליהם, אך הקפידו לרכוש כמה חטיפים בודדים על מנת לצמצם את הצריכה.

ומה עוד? מלאו דלק, הכינו את מצב הרוח ושתהיה לכם נסיעה טובה!