רבים הישראלים שזכאים לקבלת דרכון אירופאי, כשהסיבה העיקרית לכך טמונה בעובדה שרבים הם צאצאים של מגורשי ספרד ופורטוגל. בשנת 2015 הוחלט כי צאצאי המגורשים יהיו זכאים לקבל דרכון פורטוגלי, המקנה מגוון רחב של יתרונות, בדומה לזכויות והיתרונות שמקבלים תושבי האיחוד האירופאי. ירידה מהארץ מהווה סיבה אחת שבגינה מבקשים ישראלים לקבל את הדרכון, אבל טוב לדעת שיש עוד לא מעט סיבות טובות לפצוח בתהליך ולהוציא דרכון פורטוגלי. על כך נפרט במאמר שלפניכם.

יתרונות רבים ומגוונים

זה לא סוד שישראלים רבים מבקשים להוציא דרכון אירופאי, ועל כן, עו"ד דרור חייק מסביר את יתרונות האזרחות האירופאית באופן מפורט באתר שלו. להלן כמה מהיתרונות העיקריים:

תהליך הוצאת הדרכון

כדי להוציא דרכון פורטוגלי, יש להוכיח את זכאותכם, כשרצוי לבצע אתה תהליך מתחילתו ועד סופו בליווי עורך דין שמתמחה בתחום (כלומר, מי שעושה זאת באופן שוטף ויש לו קשרים עם הרשויות והקהילה היהודית בפורטוגל).

בתור התחלה, ניתן לחפש את שם משפחתכם ברשימת שמות המשפחה שפורסה בעבר על ידי הרשויות בפורטוגל. קחו בחשבון שלא מעט שמות השתנו, כך שגם אם אל תמצאו את שם משפחתכם, אין זה אומר שהתהליך אבוד, אלא שיש לבצע מחקר מעמיק יותר – ובכך יסייע לכם עורך הדין.

הוצאת דרכון פורטוגלי אורכת כשנתיים, כשיש להיכנס לתהליך בליווי עורך דין, ולו כדי שיסייע לכם מול הרשויות וידאג לספק לכם את מלוא המסמכים הנחוצים לכם, מתורגמים לשפה המקומית וחתומים על ידי נוטריון. בהצלחה!