אינספור הגבלות הטיולים כתוצאה מנגיף הקורונה גרמו לכולנו להכיר מקומות שונים ומיוחדים בארץ הקטנה שלנו, ולכן אם עדיין לא יצא לכם לצאת ולחקור את אזור הצפון היפה והפסטורלי – כדאי שתכירו כמה מסלולים בצפון שאסור לכם לפספס. למתגוררים באזור המרכז ודרומה רצוי לתכנן מסלול טיול של יום שלם לפחות, כך שתוכלו להגיע לכמה שיותר מקומות ואזורים בצפון ששווה לטייל בהם.

טיולי מים באזור הצפון

בין אטרקציות הטיול המהנות ביותר בצפון הם מסלולי הנחלים שיש באזור, כיוון שבחלק הצפוני של הארץ יש שלל מקומות שופעים בזרימות נחלים, מעיינות, בריכות טבעיות ומפלים. נחל משושים, פארק הירדן, חוף דוגית, הכנרת, נחל ג'ילבון, שמורת טבע יער יהודיה, נחל אל על ועוד אלו רק חלק ממסלולי טיולי המים שמומלץ לבקר בהם בצפון.

כיצד להיערך למסלול טיול בצפון?

העונות הטובות ביותר לביקור וטיול בצפון הן עונות המעבר וכמובן עונת הקיץ, למרות שבעונה זו יש כמה נחלים ומעיינות שאינם מלאים במים ואינם נמצאים בשיאם. בין אם החלטתם לטייל בצפון בקיץ, סתיו או אביב מומלץ שתיערכו לכך מראש עם ציוד מחנאות מקצועי הכולל נעלי הרים, שקיות שתייה, משקפות או ציוד קמפינג מותאם ללינה בשטח כמו שקי שינה, אוהלים, גזיות, פנסים וכו'.

יש לקחת בחשבון כי האזור הצפוני בארץ הוא קריר יותר, במיוחד בשעות החשיכה, ולכן רצוי להצטייד בביגוד מחמם לכל מקרה שיהיה כאשר מגיעים לבקר באזור.

איך אפשר למצוא מסלולים בצפון שיתאימו לכם?

שפע המסלולים בצפון מותאמים לכל סגנון וקונספט טיול, וכן הם נחלקים על פי רמות קושי למטיילים מתחילים, מנוסים, מטיבי לכת וגם משפחות עם ילדים קטנים. לכן לפני שיוצאים לטיול בצפון כדאי להתרשם מהמסלול אליו מתכננים להגיע, ולוודא האם רמת הקושי שלו מתאימה לסוג המטיילים שאתם.