כשמדובר על טרמיטים ניתן לומר בוודאות שמכל הזוחלים הם אולי המזיקים ביותר. בפרט אם לא עליתם עליהם בזמן, הם יכולים לעשות נזק בלתי הפיך לרהיטים של הבית, לספרים, לתמונות ישנות ששמרתם וכמעט לכל דבר. מה שבסוף יכול להגיע לסכומים של עשרות אלפי שקלים.

אופן הפעולה של הטרמיטים הוא מהיר וגם מקשה על הזיהוי שלהם. הם חופרים לעצמם קן מתחת לרצפות של הבית ומוצאים מחילה חשוכה עד לרהיטים משום שהם רגישים לאור. דרך המחילה הזו הם נכנסים לרהיט מבפנים ואוכלים אותו בלי שתרגישו בכך.

קשה מאוד להגיע אליהם משום, שכפי שאמרנו, המחילה שלהם היא בדרך כלל בחול שמתחת לרצפה של הבית ולאתר את הקן עצמה נדרשת מקצועיות. קראו בהרחבה על הדברת טרמיטים!

מה הנזקים שהם גורמים? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

לאיזה נזקים הטרמיטים גורמים?

הנזקים שהטרמיטים גורמים הם לכל רהיט בבית. בגלל שהמאכל האהוב עליהם הוא עץ, הם יתחילו בכרסום המשקופים ובכל רהיט שמכיל הרבה עץ. אפילו פסנתר כנף יכול להיאכל על ידם ברעבתנות. כשהם אוכלים משקוף הבעיה היא הרבה יותר גדולה. משום שלפעמים צריך לפרק את כל המשקוף ולעשות יציקה מחדש כדי להחליף משקוף.

במקרה שאין לכם מספיק רהיטים בבית, הטרמיטים לא יהססו לפנות למדף הספרים שלכם ולהתחיל לאכול ספרים. חשוב לציין שכל זה קורה בשקט מוחלט וגם תוך כדי אפילה. הטרמיטים רגישים לאור והם יכולים להתקיים רק במנהרות חשוכות או בין דפי הספר הסגור.

כדי לזהות האם יש לכם טרמיטים כדאי לבחון את הקצוות של הרהיטים או לזהות ברצפה חור עם מעט חולות. אם אתם מוצאים אחד כזה, סביר להניח שהטרמיטים הגיעו דרכו אליכם.

> קראו גם על חיטוי נגד קורונה!