המינים של נחשים ארסיים בארץ הם רבים. זה כדאי מאוד להכיר את אלה ואת אזור המחיה שלהם, כי ידע הוא כוח שיכול להציל חיים מן הנחש הארסי שלא רוצים להיפגש איתו לעולם. במידת הצורך מומלץ לפנות אל לוכד נחשים מקצועי כמו SNAKER.

אפעה

אם אתם לא אנשים אשר אוהבים לטייל באזור של המדבר ובכל ללא חיים באזור הגיאוגרפי הזה של הארץ, אין לכם מה לדאוג לחלוטין לגבי סוג כזה של מפגש. נחש מסוג אפעה הוא כזה אשר אזור המחיה שלו הוא צחיח ומדברי, עד מדברי למחצה. האורך שאליו יכול להגיע נחש מסוג זה הוא עד 80 ס"מ, אז הוא די קטן ביחס אל שאר חבריו הארסיים, הצבעים שלו הם בהירים כאשר המרכז הוא כהה יותר מצידי גופו הבהירים, כאשר הצבע האדמדם מאפיין את הזן שנמצא באזור אילת. אולי לא תפגשו אותו בסמטה חשוכה, אבל כל מפגש כזה יכול להיות בסיום שמביא למוות של האדם שהוכש.

עכן

יש שלושה סוגים של נחש מסוג עכן, עכן חרטומים, עכן קטן ועכן גדול. לא הייתם רוצים לפגוש אף אחד מאלה, מפני שמדובר בנחש ארסי מאוד מסוכן. הנחש הגדול הוא כזה שמגיע עד ל-75 ס"מ בלבד, הראש ש הנחש הוא משולש, מגיע בגווני חום בהיר והזחילה של הנחש הזה היא שונה מיתר הנחשים עם זחילה סיבובית כלפי הצד. ההכשה שלו אינו קטלנית.

העכן הקטן מגיע ל-45 ס"מ בלבד. אף הוא עם ראש משולש,  הוא בעל גווני חול וכתמים חומים כהים  ואף הוא אינו קטלני אך מגיע עם הכשה כואבת עד כדי נמק.

העכן המקורנן הוא כזה שקל לאפיין בזכות המראה שמגיע עם קשקש בצורה של קרניים על ראשו. הוא בגוונים שבין אפור לחום צהוב ודווקא ההכשה שלו עלולה להיות קטלנית. מזל שהוא נמצא בגבול מצרים ובחולות הנגב בלבד.

צפע

ישנם שלושה סוגים של צפע בארץ ישראל, כאשר נחש צפע ארצי ישראלי המצוי מאוד מסוכן לבני האדם ויכול להרוג עם הארס שלו, לעומתו צפע מסוג חרמון הוא אינו קטלני ואותו פוגשים באזור הר החרמון בלבד. צפעון שחור הוא זן יפה במיוחד, שמאוד מסוכן לבני האדם במידה שלא קיים אפילו נסיוב שיכול להציל במידה וקרתה הכשה.