כאשר אדם מחליט לבצע השקעה בתחום הנדל"ן, עליו לבחון את כל גורמי הסיכון הכרוכים בכך נוסף על היתרונות והרווח שהוא עלול לגרוף מהשקעה שכזו. בכל הנוגע להשקעה של קרקע למכירה, יש לבצע כמה בדיקות מקיפות ומקצועיות בטרם ההחלטה על רכישת הקרקע.

רכישה של קרקע בארץ מיועדת לצרכים נדל"ן שונים כמו קרקע לבניית בית פרטי, קרקע לבניית בניין מגורים משותף או לצורכי מסחר שונים, בדקו באתר זה. כשמחליטים לרכוש קרקע מכל סיבה שהיא, חשוב קודם כל לשים לב לכמה דגשים חשובים בנושא:

ביצוע מחקר מקיף בנוגע לקרקע ולעלויות הנדרשות

לפני רכישה בפועל של קרקע שנראית אטרקטיבית, יש לבצע לפני הכל מחקר מעמיק בנוגע לסוג וטיב הקרקע. יש לבחון את עלויות הרכישה נוסף על עלויות תכנון הבנייה המבוקשת, כמו גם עלויות הייעוץ שיש לקבל מאנשי מקצוע שונים בתחום הקרקע הנרכשת כמו עו"ד, שמאים, אדריכלים, יועצי נדל"ן ועוד.

חשוב לזכור כי רכישת קרקע כרוכה בעלויות שונות כמו היטל השבחה, עלויות רכישה ופיתוח, מס רכישה וגם עלויות לא צפויות שעלולות לצוץ כתוצאה משינויים פתאומיים.

בדיקת מיקום הקרקע

דבר נוסף שיש לעשות לפני החלטה על רכישת הקרקע, הוא בחינה פיזית של המקום בו נמצא השטח וקבלת החלטה האם מדובר על מיקום אידיאלי ומתאים למטרה שלשמה הקרקע נרכשת. אם מדובר על קרקע המיועדת למגורים, יש לשים לב האם היא ממוקמת באזור מגורים קיים ולא באזורים הקרובים אל שטחים ציבוריים או תעשייתיים. בנוסף כדאי לשים לב האם הקרקע ממוקמת באזור הקרוב לצירי תחבורה ראשיים כמו כבישים מרכזיים, נקודות איסוף של תחבורה ציבורית וגם קירבה אל מוסדות חינוך עבור משפחות עם ילדים.

כדאי גם לבחון את טיב הקרקע המוצעת למכירה, ולבדוק האם מדובר על קרקע מתאימה לבנות עליה או שיש צורך להכין אותה לקראת בנייה עתידית כיוון שהיא סלעית, משופעת או כל סיבה אחרת שתדרוש עלויות נוספות להכשרת הקרקע.

איתור קרקע מניבה

כדי לאתר מלכתחילה קרקע שהיא איכותית ומניבה, מומלץ להסתייע בחברות יזמות ונדל"ן המתמחות בתחום זה , כפי שניתן למצוא בכתובת http://nadlangroup-il.com . כך ההשקעה תהיה הרבה יותר כדאית ומשתלמת מבחינת עלויות והחזר השקעה עתידי.