כמו בלא מעט ערים בישראל, גם ברחובות אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של חדרי בריחה. מקומות אליהם יכולים להיות זוגות, משפחות, עובדים ממקומות שונים, ושם ליהנות משעה-שעתיים של חוויה יוצאת דופן, חוויה ייחודית של משחק משותף במהלכו הם צריכים להגיע אל פתרון בשביל לצאת מהחדר לפני הזמן.

חדרי בריחה, כידוע, סוג של משחקי מחשב או משחקי שולחן רק במציאות. הם לא מתרחשים על גבי מסך או על גבי אלמנטים אחרים, אלא מתרחשים ממש בשטח. אנחנו מקבלים כלים ואמצעים, ואמורים לגלות מה בדיוק החידה שעומדת לפתחנו, עלינו לפתור אותה.

כאמור, אנחנו יכולים למצוא ברחובות, העיר הגדולה בשפלה, מגוון רחב של חדרי בריחה שמתאימים לגילאים שונים וקונספטים מיוחדים כמו ימי גיבוש לעובדים בחדר בריחה. כשאנחנו מדברים על אסקייפ רום ברחובות ובמקומות אחרים, ברוב המקרים אנחנו מדברים למעשה על חדרים שמבוססים על תסריטים, שחלקם מגיעים מסרטים וסדרות, חלקם מספרים וסיפורים שאנחנו מכירים, וחלקם מומצאים לגמרי.

כך למשל, אנחנו יכולים למצוא ברחובות, חדרי בריחה על בסיס הסדרה משחקי הכסא, על בסיס סרטים עמו באטמן או סרטים אחרים מוכרים, וכן אנחנו יכולים למצוא חדרי בריחה על בסיס סיפורים מומצאים אך כאלה שאנחנו יכולים לזהות בהם דברים שקיימים בתרבות המוכרת לנו, למשל, סיפורים על רציחות בשיקגו, סיפורים על פרופסורים שעושים שימוש שלילי בידע שעומד לרשותם,ועוד שורה ארוכה של חדרים עם סיפורים ואגדות שונות.

צריך להדגיש, לא כל חדר בריחה מתאים לכל קבוצה ומתאים לכל משתתף. ישנם חדרים בריחה שיכולים להתאים לקבל ספציפי, למשל, לקבל מבוגרים ולא דווקא לקהל של צעירים, לעומת זאת יש חדרים שמתאימים יותר למשפחות עם ילדים, יש כאלה שמתאימים יותר לילדים ובני נוער. צריך לבדוק, מה אלה אותם חדרים, מה הם כוללים, אילו אמצעים יש בהם, מה התסריט והסיפור שיש בהם, ועל פי זה אנחנו נדע האם אנחנו יכולים להשתלב בחדר או שעלינו לחפש מקום אחר.

בכל מקרה, לשמחתנו הרבה, עם חדרי בריחה ברחובות אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של חדרים עם משחקים שונים, ולכן לא נתקשה למצוא משהו שיתאים לנו.